Thomas H. Ogden semineri düzenliyoruz?

Yazar:

Kategori:

Psikodinamik Psikoterapi Topluluğu olarak psikanalitik/psikodinamik olanı anlamaya çalışıyoruz. Bunun için yapmak istediğimiz şeylerden biri de alanında yetkin uzmanların bilgisinden istifade etmek.

Söz konusu çabamız doğrultusunda, Klinik Psikolog Anjelika Huseyinzade Şimşek’in Thomas H. Ogden’in kuramını anlatacağı seminere aracılık ediyoruz.

Thomas H. Ogden semineri

Seminer 4 hafta, haftada 2 saatten 8 saat sürecek; Pazartesi 19.00-21.00 saatleri arasında gerçekleşecek. Program şöyle:

Birinci hafta (26 Şubat 2024): Otistik-Bitişik konum

İkinci hafta (4 Mart 2024): Analitik üçüncü

Üçüncü hafta (11 Mart 2024): Tutma ve kapsama, olma ve düşleme üzerine

Dördüncü hafta (18 Mart 2024): Şu psikanaliz sanatı

Seminerin ücreti için bize ulaşın lütfen:

+90 505 495 47 27

info@psikodinamikpsikoterapi.org.tr

Şu form üzerinden de bize ulaşabilirsiniz:

Bu formu bitirebilmek için tarayıcınızda JavaScript'i etkinleştirin.
Adı Soyadı

Thomas H. Ogden kimdir?

Thomas Ogden, Ahmerst Koleji’nden, Yale Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden ve San Francisco Psikanalitik Enstitüsü’nden mezun olmuştur. Londra’da Tavistock Kliniği’nde yirmi beş yıldan fazla yöneticilik yapmış, Uluslararası Psikanaliz Dergisi’nin ve Psikanalitik Diyaloglar dergisinin editörler kurulunda yer almıştır. Kırk yıldan uzun bir süre boyunca pek çok analitik makale, ondan fazla analitik kitap ve iki roman yazmıştır. Kendisini belirli bir psikanaliz ekolünün yandaşı olarak değil, bağımsız bir düşünür olarak tanımlamaktadır. Ogden 2004 yılında Uluslararası Psikanaliz Dergisi’nin Yılın En Önemli Makalesi Ödülü’nü, 2010 yılında psikanaliz alanındaki üstün başarısı nedeniyle Haskell Norman Ödülü’nü, 2012’de Sigourney Ödülü’nü ve 2014 psikanaliz eğitimine seçkin katkıları dolayısıyla Hans Loewald Ödülü’nü kazanmıştır.

Ogden’in Türkçede şu kitapları yer almaktadır:


Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir